Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: Shqiperia

Hashashi drejt zhdukjes në Shqipëri? Interforza: Nuk ka më kultivim masiv

Autoritetet italiane të Guarda di Finanza dhe Interfoza që po operojnë në Shqipëri, konfirmojnë se këtë vit nuk rezulton të ketë kultivim masiv dhe...

Nishani shtron iftar, vlerëson kontributin e komunitetit mysliman

Presidenti Bujar Nishani dhe zonja e parë Odeta Nishani shtruan një iftar me rastin e Muajit të Ramazanit. Në fjalën e tij në këtë darkë,...

Policë grekë të përfshirë në trafikun e drogës nga Shqipëria

Disa policë grekë janë në mesin e 40 të arrestuarve si të përfshirë në trafikun e tonelatave drogë nga Shqipëria, trafikun e armëve dhe...

“Shqipëria vend kryesor i prodhimit dhe trafikut të drogës”

Raporti për vitin 2017 i Qendrës Europiane për Monitorimin e drogave dhe varësisë nga droga, me seli në Lisbonë e rendit Shqipërinë si një...

Temperaturat e nxehta mbipopullojnë plazhin e Durrësit (video)

Pushuesit kërkojnë kushte. Në Durrës këtë të dielë vërshuan pushues të shumtë vendas nga Kosova dhe Maqedonia. Por megjithatë, duket se problemi i ndotjes dhe...

Nishani: Anëtarësimi në Bashkimin Evropian është ëndërr për shqiptarët

Presidenti i Republikës Bujar Nishani gjatë vizitës në Berlin dha një intervistë ekskluzive për “Deutsche Welle-n” në të cilën foli për anëtarësimin e Shqipërisë...

Vlorë/ Bllokohet gomonia me 685 kg drogë, ishte fshehur në pyll

Policia e Vlorës po vijon operacioni masiv për parandalimin dhe goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike si dhe kundër kultivimit të bimëve narkotike! Në vijim...

MË POPULLORE

TË NXEHTA