Avokati që dyshohet se abuzoi me të miturën, fillon një aksion humanitar

Gazmend Halilaj është avokati i cili zbuloi skandalin e abuzimit seksual me nxënësen e mitur në Drenas nga profesori dhe një polic hetues, por më pas edhe ai doli në gjykatë si i dyshuar për abuzim me vajzën në fjalë.

Halilaj në llogarinë e tij ka bërë të ditur se ka filluar një aksion humanitar dhe me këtë rast ai ka cituar edhe një thënie të profetit Muhamed.

Postimi i plotë:

Miq, SIKURSE VITIN E KALUAR DHE VITET TJERA, edhe kete vit, tani qe jemi ne hyrje te dimrit, do te shperndaj nje sasi te miellit per familjet me nevoj. Ju lutem me lajmeroheni ne nr tim 044 312 345. Normal asnjeher sdo te behen publik emrat e atyre qe perfitojn. Nese dikush deshiron ta na bashkangjitet po ashtu le te tregon. Profeti ka thene ,,askush ska rene ne varferi duke dhene-ndihmuar,,