Receta natyrale që largon venat varikoze nga këmbët tuaja!

Venat e dukshme, të dala mbi sipërfaqen e lëkurës quhen ndryshe venat varikoze. Ato shkaktojnë shumë dhimbje, janë në ngjyrë blu të errët ose në vjollcë dhe faktorët kryesorë që i shkaktojnë janë: lodhja, shtatzënia, mosha, qëndrimi i zgjatur në këmbë dhe gjenetika.

Megjithatë, ato shfaqen kryesisht për shkak të dëmtimit të venave të gjakut që ndodhen brenda tyre. Kjo bën që gjaku të mos qarkullojë rregullisht. Në rast se enët e gjakut dobësohen ose dëmtohen, ju nuk do të jeni në gjendje të bëni asgjë.

Kjo gjendje mund të shfaqet në formën e kapilarëve të shpërndarë ose venave në formën e merimangës.

Hudhra konsiderohet si një trajtim efektiv natyror, që mund të përmirësojë venat me variçe. Ajo stimulon qarkullimin e gjakut. Nëse dëshironi të keni rezultate të shpejta aplikoni hudhër direkt në venat me variçe.

Më poshtë do t’ju njohim me një ilaç natyral që ju ndihmon t’i trajtoni menjëherë ato:

Përbërësit:

½ gote me lëng portokalli,
Disa thelpinj hudhër të grira imët,
1 lugë gjelle vaj ulliri.
Përgatitja:

Kombinoni dhe përzieni mirë përbërësit. Lëreni më pas përzierjen të qëndrojë 12 orë pa u aplikuar.

Përdorimi:

Vendosni përzierjen në zonën e lëkurës ku keni probleme me variçet dhe masazhoni me lëvizje rrethore. Pasi përzierja të jetë thithur mirë mblidheni me një fashë ose një peshqir të ngrohtë dhe e lini të qëndrojë për 50 minuta.

Ky është një ilaç natyral shtëpiak që do t’ju ndihmojë të lehtësoni simptomat e venave me variçe si dhe dhimbjet shumë shpejt.