Neymar në Real Madrid më 2019

Superylli brazilian do të transferohet në Real Madrid në vitin 2019, sipas Mundo Deportivos.
Sipas mediumit spanjoll, çdo gjë është e planifikuar në mënyrë të përkryer për kalimin e Neymarit në Real Madridi vetëm dy vite pasi e braktisi Barcelonën për Paris Saint-Germainin, transmeton Express.

Synimi i ish-asit të Barcelonës është të bëhet numër një në botë, jo vetëm në fushën e lojës por edhe në botën e biznesit. Ai do të kthehet në La Liga, kampionatin që i përshtatet më së miri karakteristikave të tij dhe këtë do ta bëjë dy vite pasi e braktisi Barçën me Cristiano Ronaldon 25-vjeçar dhe Messin 32-vjeçar, shkruan Mundo.

Ëndrra e Florentino Perezit për ta veshur bardh Neymarin, pasi në vitin 2013 ishte shumë pranë ta arrinte një gjë të tillë, do të bëhet realitet gjashtë vite më pas, ndërsa ideja e brazilianit është të arrijë në Madrid për Topin e Artë.