Mot i Cmendur/ Ja si do të Lëvizin Temperaturat Mbrenda 3 Ditësh

Gjatë ditës së sotme, dhe ditës së nesërme, e diel 4 Shkurt 2018, mbi vendin tonë do të mbizotërojë mot i ftohtë dhe me reshje të forta shiu.

Ndërkohë që ditën e hënë, do të kemi mot të kthjellët si dhe një ngritje të lehtë të temperaturave, por krejt e kundërta do të ndodhë ditën e martë, ku do të kemi një ndryshim të fortë temperaturash.

Gjatë javës së ardhshme pritet të mbizotërojë mot i kthjellët dhe i ngrohtë, i cili është tipik për stinën e pranverës.

Ja parashikimi i motit:

Dita: Temperaturat e ulta Temperaturat e larta

E shtunë 6 gradë celsius 16 gradë celsius

E Diel -1 gradë celsius 13 gradë celsius

E Hënë 0 gradë celsius 14 gradë celsius

E Martë 6 gradë celsius 16 gradë celcius.