Të shtëna me armë në parlamentin iranian

Në Parlamenti iranian në Teheran sot kanë ndodhur të shtëna me armë kur një person i armatosur ka hyrë në këtë objekt dhe ka filluar të qëllojë në rojet e sigurisë.

Siç raportojnë mediat iraniane, një roje u vra dhe një tjetër u plagos në këmbë, transmeton Reuters.