Speciale

Isa Mustafa: Nëse s’ka koalicion LDK-VV, Kurti duhet të gjejë zgjidhje tjetër

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje duhet të gjejë zgjidhje tjetër nëse nuk i pranon kërkesat e partisë së dytë....

Thaçi e Kurti nuk përshëndeten fare mes vete

Raportet ndërmjet liderit të VV’së, Albin Kurtit, dhe presidentit të vendit, Hashim Thaçi, vazhdojnë të jenë të ftohta. Ata edhe sot në një organizim nuk...

Konjufca priti në takim një grup prej 120 studentësh nga Austria

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, priti sot në takim një grup prej 120 studentësh nga Universiteti i Vjenës, të cilët po qëndrojnë për vizitë...

Të fundit

Isa Mustafa: Nëse s’ka koalicion LDK-VV, Kurti duhet të gjejë zgjidhje tjetër

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje duhet të gjejë zgjidhje tjetër nëse nuk i pranon kërkesat e partisë së dytë....

Thaçi e Kurti nuk përshëndeten fare mes vete

Raportet ndërmjet liderit të VV’së, Albin Kurtit, dhe presidentit të vendit, Hashim Thaçi, vazhdojnë të jenë të ftohta. Ata edhe sot në një organizim nuk...

Konjufca priti në takim një grup prej 120 studentësh nga Austria

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, priti sot në takim një grup prej 120 studentësh nga Universiteti i Vjenës, të cilët po qëndrojnë për vizitë...

Loredana ia kthen përgjigjen e pahijshme por epike komentueses që i tha “s’ke nder prandaj të la Mozzik”

Pasi konfirmuan ndarjen, Mozzik dhe Loredana e kanë bërë të qartë se marrëdhëniet me njëri-tjetrin nuk janë aq të mira. Ndërkohë reperja me anë të një...

Nënkryetarja e VV’së: LDK i ka ngatërruar zgjedhjet parlamentare me presidenciale

Nënkryetarja e LV-së, Fatmire Mulhaxha – Kollçaku ka shkruar se oferta e Vetëvendosjes që nga fillimi kishte qenë e balancuar, mirëpo, ishte refuzuar nga...

SHOWBIZ

Aktori turk pret flokët dhe heq mjekrën, atëherë ‘çmendi’ vajzat, sot nuk njihet më

Aktori turk, Can Yaman, pas rolit në serialin “Erkenci kus” u kthye në një nga aktorët më të njohur dhe fama e tij e...

Teuta Krasniqi me mysafirë specialë, Tuna dhe Patrisi i shkojnë në shtëpi

Dy çiftet e njohura të estradës janë bërë bashkë për të festuar “natën e shtatë të vitit të ri”. Aktorja e njohur, Teuta Krasniqi dhe...

“Luftë” mes Alketa Vejsiut dhe Xhemit të “Portokallisë”

Ikonat e ekranit e dinë se hakmarrja është një gjellë që konsumohet e ftohtë. Kështu ka bërë edhe Alketa Vejsiu, e cila ka përdorur median...

‘Jam e lumtur’, Alketa iu dhuron puthje plot dashuri burrit dhe fëmijëve

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu po i kalon ditët e para të vitit 2020 në Alpet e Italise, në shoqërinë e bashkëshortit dhe fëmijëve...

Mihrija&Lora&Sinkoppa -e fillojnë 2020 me ‘Kalle vëllau jonë’

Pas suksesit me këngën "Na lulijen", këngëtaret e njohura të estradës Mihrije&Lora Braha kanë sjellur bashkëpunimin e ri me Sinkoppa. "Kalle vëllau jonë", mban titullin...

Kjo është vetura luksoze e Leonora Jakupit

Leonora Jakupi ka ekspozuar veturën e saj luksoze, gjë që nuk e ka bërë asnjëherë në jetë. Stili i saj gjithmonë ka qenë shumë i...
53,164FansaPëlqeje

Gadget Score

82%
Samsung Galaxy S9
65%
One Plus 6
87%
iPhone X
72%
Xiaomi Mi 8
84%
Xiaomi Mi 8

Instagram

Sport

Destinacionet

Republic of Kosovo
broken clouds
-1.4 ° C
-1 °
-2.2 °
68 %
3.6kmh
75 %
Mon
2 °
Tue
2 °
Wed
6 °
Thu
4 °
Fri
6 °

Isa Mustafa: Nëse s’ka koalicion LDK-VV, Kurti duhet të gjejë zgjidhje tjetër

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje duhet të gjejë zgjidhje tjetër nëse nuk i pranon kërkesat e partisë së dytë....

Thaçi e Kurti nuk përshëndeten fare mes vete

Raportet ndërmjet liderit të VV’së, Albin Kurtit, dhe presidentit të vendit, Hashim Thaçi, vazhdojnë të jenë të ftohta. Ata edhe sot në një organizim nuk...

Konjufca priti në takim një grup prej 120 studentësh nga Austria

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, priti sot në takim një grup prej 120 studentësh nga Universiteti i Vjenës, të cilët po qëndrojnë për vizitë...

Loredana ia kthen përgjigjen e pahijshme por epike komentueses që i tha “s’ke nder prandaj të la Mozzik”

Pasi konfirmuan ndarjen, Mozzik dhe Loredana e kanë bërë të qartë se marrëdhëniet me njëri-tjetrin nuk janë aq të mira. Ndërkohë reperja me anë të një...

Nënkryetarja e VV’së: LDK i ka ngatërruar zgjedhjet parlamentare me presidenciale

Nënkryetarja e LV-së, Fatmire Mulhaxha – Kollçaku ka shkruar se oferta e Vetëvendosjes që nga fillimi kishte qenë e balancuar, mirëpo, ishte refuzuar nga...

Metodat efektive që ju ndihmojnë të hiqni dorë përfundimisht nga duhani

Për shumicën e duhanpirësve dëshira për të tymosur një cigare mund të jetë shumë e fuqishme. Por duhet ta keni parasysh që kur ju...

LDK e sfidon VV’në me postin e kryeparlamentarit, a do të sakrifikohet Konjufca?

Lidhja Demokratike e Kosovës iu është përgjigjur ofertës së Albin Kurtit për shtim të numrit të ministrive në 14-të, duke ia nisur propozimin që...

Qëndrimi herët në mëngjes para ekranit nxit çrregullime gjuhësore te fëmijët

Fëmijët e ekspozuar ndaj ekraneve (televizor, tablet, smartphone, kompjuter) në mëngjes, para shkollës, janë tri here më të prirur për të patur probleme gjuhësore,...

Opinione

”Na thatë ‘lexo libra, se pa lexuar nuk do arrish gjëkundi’, por po shohim deputetë që ende nuk njohin të gjithë germat e alfabetit”

Nga Endri Shabani Kur ishim të vegjel, në fillim të viteve 1990, ju na thatë “meso se pa shkollë do mbetesh gjithë jetën pa pune”....